معاملات اوراق قرضه حوادث فاجعه‌ آمیز

شرکت بیمه اتکایی Phoenician Re Ltd. (سری 2020 – 1) : در یک نگاه

صادرکننده : Phoenician Re Ltd.

واگذارنده/حمایتگر : Alphabet Inc.

عامل جایگذاری / ساختاردهی : شرکت اوراق بهادار Aon تنها نماینده ساختاردهنده و نگهدارنده پورتفوی است.

نماینده محاسبه و مدل‌سازی ریسک : AIR Worldwide

ریسکها و خطرات پوشش داده شده: زلزله کالیفرنیا

اندازه : 237.5 میلیون دلار

نوع محرکه: غرامت

رتبه: بدون رتبه

تاریخ صدور : دسامبر 2020

شرکت بیمه اتکایی Phoenician Re Ltd. (سری 2020 – 1) : جزئیات کامل

این اولین اوراق قرضه‌ای است که توسط شرکت مادر گوگل یعنی Alphabet, Inc. است که در آن، غول تکنولوژی به بازارهای سرمایه به عنوان منبعی از پوشش بیمه زلزله کالیفرنیا نگاه می‌کند.

شرکت آلفابت که به عنوان شرکت هلدینگ برای همه عملیات گوگل فعالیت می‌کند در جستجوی تامین پوشش زلزله کالیفرنیا از بازارهای سرمایه در معامله‌ای است که در آن، بیمه‌گر کپتیو شرکت، ریسک را به یک شرکت بیمه اتکایی جهانی واگذار می‌کند که آن شرکت بیمه اتکایی جهانی،  اوراق قرضه حوادث فاجعه‌ آمیز را برای سرمایه‌گذاران صادر خواهد کرد.

بیمه اتکایی Phoenician Re Ltd. در ماه سپتامبر در برمودا به ثبت رسید و به دنبال صدور 237.5 میلیون دلار اوراق قرضه حوادث فاجعه‌ آمیز به سرمایه‌گذاران است که مقرر شده است عواید آن برای تامین وثیقه توافق بیمه اتکایی واگذاری مجدد با بیمه‌گر اتکایی پیشرو هانورری مورد استفاده قرار گیرد.

هانور ری نیز به نوبه خود به یک توافق بیمه اتکایی با Ime Assurance Inc. وارد خواهد شد که بیمه‌گر کپتیو گوگل مستقر در هاوایی است.

پس شرکت آلفابت بیمه را مستقیما از کپتیو خودش به دست می‌آورد و به آن اجازه می‌دهد تا از تمایل بازارهای سرمایه برای پذیرفتن ریسک‌های حوادث فاجعه‌آمیز پیک به شکل اوراق قرضه حوادث فاجعه‌آمیز اوراق بهادار شده بهره‌مند شود.

شاخه واحد اوراق با طبقه A سری 2020-1 و مبلغ 237.5 میلیون دلار که توسط Phoenician Re Ltd. صادر شده است، منبعی از پوشش بیمه زلزله کالیفرنیا را در یک دوره سه ساله برای آلفابت فراهم خواهد کرد.

اوراق، خسارت مورد انتظار اولیه 0.333 درصد را خواهند داشت که برابر با خسارتهای با نقطه دستیابی 1.5 میلیارد دلار و نقطه تفکیک 1.75 میلیارد دلار است.

این اوراق دارای محرکه غرامتی است و به نظر می‌رسد همه شرکتهای فرعی آلفابت و متغیرهای در معرض فیزیکی و شخصی را پوشش می‌دهد.

ما معتقدیم در حالی که این اوراق قرضه حوادث فاجعه‌آمیز بر متغیرهای در معرض ریسک زلزله کالیفرنیا متمرکز است اما آسیب وارده به اموال آلفابت که توسط زلزله‌ای که خارج از ایالت رخ دهد ولی خسارت مهمی در داخل ایالت ایجاد کند و اوراق را به کار اندازد، را نیز پوشش می‌دهد.

237.5 میلیون دلار اوراق برای سرمایه‌گذاران اوراق قرضه حوادث فاجعه‌آمیز بازاریابی شده و با کوپن در طیف 2.75 درصد تا 3.25 درصد تامین منابع شده است.

منبع: سایت www.artemis.bm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *